Vítěz mnoha prestižních ocenění po celém světě!

                              SoaAOEEDr. ToyDr. ToySealPTPA2012 Product of the Year2012 Top ToyNPCATop FunSafe ToysZabawka roku                                                                                                                   

Rádce

1. Jak starému dítěti pořídit FirstBike?

02. 03. 2017

Na takovém odrážedle by mělo dítě začít jezdit ideálně ve věku 2 let, tj. v době, kdy již vyrostlo z tříkolové plastové motorky. Ovšem na akcích, kterých se účastníme (různé sportovní dny, rodinné festivaly a odborné veletrhy), vídáme spoustu šikovných dětí, které jízdu na odrážedle First BIKE zvládnou i ve 22 měsících.

Čím dříve u dětí začnete podporovat držení rovnováhy na kole, tím lépe. Malé děti se to samy naučí neuvěřitelně rychle (z vlastní zkušenosti víme, že je to otázka pár hodin).

Existují i „pohybově vlažnější“ caparti, které kolo bez pedálů ve dvou letech ještě neosloví. V takovém případě jim jej rozhodně nenuťte a za dva, tři měsíce jim „První kolo“ ukažte znova.

Dětem, které na něm začnou jezdit později (až ve 4 letech), vše déle trvá a s udržením rovnováhy mívají problém. Je tomu tak často proto, že již mají špatné návyky ze šlapacích kol s postranními kolečky nebo z jiných vozítek, které je nikam neposouvají.

2. Jak vysoké dítě může začít jezdit na FirstBiku?

02. 03. 2017

Díky adaptéru na snížení sedátka mohou na modelech s nafukovacími pneumatikami jezdit děti od 87 cm tělesné výšky, na modelu Street PU s pevnými koly od 84 cm. Ale záleží také na délce nožiček toho kterého dítka. Na odrážedle by měla být kolínka mírně pokrčená a chodidla celou plochou na zemi. Nejnižší možná poloha sedátka je u First BIKU pouhých 30,5 cm, což z něj činí jedno z nejnižších kol bez pedálů na trhu.

3. Potřebujete adaptér na snížení sedátka?

02. 03. 2017

Záleží na výšce Vašeho dítěte a taky na délce jeho nožiček. K bezpečnému zvládnutí odrážedla je nezbytné, aby dítě dosáhlo na zem celými chodidly, nikoli jen špičkami. Zhruba 90% dvouletých dětí potřebuje snižovací adaptér.

4. Jaký je rozdíl mezi pneumatikami u modelů Cross a Street?

02. 03. 2017

Rozdíl je prakticky pouze v designu. Jízdní vlastnosti jsou srovnatelné. Na model CROSS „slyší“ většinou chlapečci, kterým hrubší vzorek pneumatik připomíná motorku. Holčičkám více „sluší“ subtilnější model STREET. Ale to je otázka vkusu.